Ridjoglave_plovke
Prebrojano četvrt miliona ptica vodenih staništa
February 7, 2020
Prikaži sve
close-up-of-sparrows-flying-by-feeder-royalty-free-image-Alexander Prechtl

Rang liste po nedeljama takmičenja “Ptice moje hranilice”

Zimski period je najrizičniji period godine za preživljavanje ptica, pre svega zbog nedostatka hrane u prirodi. Postavljenjem hranilice njima povećavamo šanse da prebrode ovaj težak i hladan period. Učešćem u takmičenju pticama olakšavate, a sebi ulepšavate život. Takođe,  pomažete Društvu za zaštitu i proučavanje ptica Srbije da sakupi korisne podatke o pticama, njihovom ponašanju i ishrani tokom zime. Takmičenje traje simbolično, dok kalendarski traje i zima, od 22. decembra 2019. godine do 21. marta 2020. godine, ukupno 13 nedelja. U takmičenje se možete uključiti u bilo kom trenutku! Pravila takmičenja možete pročitati OVDE.

Rang lista 7. sedmice (04.02.-10.02.2020.) takmičenja “Ptice moje hranilice”

Prva tri takmčiara pozicionirana na osnovu broja jedinki ptica na hranilici

u 7. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj jedinki pticaVrste ptica
1.Mirsad Mulaomerović, Trnovo (BiH)271

1. Veliki detlić – 1

2. Sojka – 12

3. Svraka – 2

4. Velika senica – 75

5. Plava senica -2

6. Brgljez – 6

7. Vrabac pokućar – 12

8. Poljski vrabac – 10

9. Obična zeba – 4

10. Jelova senica – 65

11. Siva senica – 80

12. Ćubasta senica – 1

13. Kratkokljuni puzić – 1

2. 

Saša Kostić, Guberevac

 

 

233

1. Divlji golub – 40

2. Gugutka – 10

3. Svraka – 2

4. Velika senica –30

5. Plava senica – 6

6. Kos – 5

7. Vrabac pokućar – 50

8. Poljski vrabac – 60

9. Obična zeba – 5

10. Zelentarka – 5

11. Češljugar – 15

12. Zmovka – 5

 

3.

 

Svetlana Kocić, Niš

 

81

1. Gugutka – 20

2. Velika senica – 40

3. Plava senica – 20

4. Češljugar – 1

 

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja vrsta ptica na hranilici

u 7. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmiaraBroj vrsta pticaVrste ptica
 

1.

 

Jelena Žikić, Budimpešta

17

1. Gugutka – 4

2. Veliki detlić- 1

3. Sojka – 1

4. Svraka – 2

5. Siva vrana – 3

6. Velika senica – 10

7. Plava senica – 1

8. Carić – 1

9. Kos – 3

10. Drozd borvnak – 10

11. Crvendać – 1

12. Poljski vrabac – 8

13. Obična zeba – 6

14. Severna zeba– 2

15. Zelentarka – 2

16. Češljugar – 2

17. Batokljun – 2

2.Vlada Arsić, Beograd14

1. Divlji golub – 5

2. Golub grvnaš – 2

3. Gugutka – 3

4. Veliki detlić – 1

5. Svraka – 1

6. Siva vrana – 1

7. Velika senica – 15

8. Plava senica – 2

9. Kos – 1

10. Vrabac pokućar – 11

11. Obična zeba – 4

12. Zelentarka – 14

13. Čižak – 8

14. Jelova senica – 2

3.Mirsad Mulaomerović, Trnovo (BiH) 

13

1. Veliki detlić – 1

2. Sojka – 12

3. Svraka – 2

4. Velika senica – 75

5. Plava senica -2

6. Brgljez – 6

7. Vrabac pokućar – 12

8. Poljski vrabac – 10

9. Obična zeba – 4

10. Jelova senica – 65

11. Siva senica – 80

12. Ćubasta senica – 1

13. Kratkokljuni puzić – 1

Rang lista 6. sedmice (28.01.-03.02.2020.) takmičenja “Ptice moje hranilice”

Prva tri takmčiara pozicionirana na osnovu broja jedinki ptica na hranilici

u 5. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj jedinki pticaVrste ptica
1.Mirsad Mulaomerović, Trnovo (BiH)245

1. Sojka – 15

2. Svraka – 5

3. Velika senica – 55

4. Plava senica – 12

5. Brgljez -8

6. Obična zeba – 5

7. Vrabac pokućar – 20

8. Poljski vrabac – 15

9. Jelova senica – 50

10. Siva senica – 60

2. 

Biljana Marinović, Kovin

 

 

239

1. Divlji golub – 102

2. Gugutka – 5

3. Seoski detlić – 1

4. Velika senica – 50

5. Plava senica – 2

6. Vrabac pokućar – 20

7. Poljski vrabac – 50

8. Obična zeba – 6

9. Zelentarka – 2

10. Batokljun – 1

 

3.

 

Saša Kostić, Guberevac

 

172

1. Divji golub – 20

2. Gugutka – 15

3. Velika senica – 15

4. Plava senica – 6

5. Vrabac pokućar – 50

6. Poljski vrabac – 30

7. Obična zeba – 10

8. Žutarica – 7

9. Češljugar- 15

10. Zimovka – 4

 

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja vrsta ptica na hranilici

u 6. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj vrsta pticaVrste ptica
 

1.

 

Vlada Arsić, Beograd

15

1. Divlji golub – 5

2. Golub grivnaš – 2

3. Gugutka – 2

4. Veliki detlić – 1

5. Svraka – 3

6. Siva vrana – 2

7. Velika senica – 14

8. Plava senica – 2

9. Kos – 1

10. Vrabac pokućar – 13

11. Obična zeba – 5

12. Zelentarka – 16

13. Čišžak – 8

14. Jelova senica – 2

15. Kraljić – 2

2.Jelena Žikić, Budimpešta14

1. Gugutka  – 4

2. Veliki detlić – 1

3. Svraka – 4

4. Siva vrana – 4

5. Velika senica – 10

6. Plava senica – 1

7. Brgljez – 1

8. Kos – 4

9. Drozd borovnjak – 2

10. Crvendać – 1

11. Poljski vrabac – 6

12. Obična zeba – 6

13. Severna zeba – 1

14. Zelentarka – 2

3.Marija Karapandžić, Beograd10

1. Divji golub – 2

2. Sojka – 1

3. Siva vrana – 2

4. Velika senica – 25

5. Plava senica – 4

6. Crvendać – 2

7. Obična zeba – 2

8. Zelentarka – 4

9. Dugorepa senica – 2

10. Kraljić – 2

Rang lista 5. sedmice (21-27.01.2020.) takmičenja “Ptice moje hranilice”

Prva tri takmčiara pozicionirana na osnovu broja jedinki ptica na hranilici

u 5. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj jedinki pticaVrste ptica
1.Svetlana Kocić, Niš218
  1. Gugutka – 40
  2. Velika senica – 30
  3. Plava senica – 20
  4. Vrabac pokućar – 120
  5. Obična zeba – 7
  6. Zelentarka – 1
2.Mirsad Mulaomerović, Trnovo (BiH)199
  1. Sojka – 20
  2. Plava senica – 12
  3. Brgljez – 6
  4. 4. Vrabac pokućar – 25
  5. Poljski vrabac -20
  6. Obična zeba – 6
  7. Jelova senica – 45
  8. Siva senica – 65
3.Saša Kostić, Guberevac196
  1. Divlji golub – 10
  2. Gugutka – 10
  3. Velika senica – 30
  4. Plava senica – 5
  5. Vrabac pokućar – 40
  6. Zelentarka – 5
  7. Češljugar – 20
  8.  Zimovka 6

 

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja vrsta ptica na hranilici

u 5. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj vrsta pticaVrste ptica
1.Jelena Žikić, Budimpešta16
  1. Gugutka – 2
  2. Seoski detlić – 2
  3. Veliki detlić – 1
  4. Sojka – 2
  5. Svraka – 4
  6. Siva vrana – 5
  7. Velika senica – 10
  8. Plava senica – 1
  9. Kos – 2
  10. Drozd borovnjak – 1
  11. Crvendać – 1
  12. Poljski vrabac – 10
  13. Obična zeba – 5
  14. Zelentarka – 2
  15. Gačac – 2
  16. Batokljun – 1
2.Vlada Arsić, Beograd14
  1. Divlji golub – 5
  2. Golub grivnaš – 2
  3. Gugutka – 2
  4. Svraka – 3
  5. Siva vrana – 1
  6. Velika senica – 10
  7. Plava senica – 2
  8. Kos – 1
  9. Vrabac pokućar  – 11
  10. Obična zeba – 4
  11. Zelentarka – 8
  12. Čižak – 12
  13. Jelova senica – 2
  14. Obični zviždak – 1
3.Nataša Arsenijević,

Predškolska ustanova “Stonogica”

 Sremska Mitrovica

9
  1. Divlji golub – 3
  2. Svraka – 3
  3. Siva vrana – 3
  4. Velika senica – 7
  5. Plava senica – 10
  6. Crvendać – 7
  7. Vrabac pokućar – 5
  8. Poljski vrabac – 5
  9. Fazan – 1

Rang lista 4. sedmice (14-20.01.2020.) takmičenja “Ptice moje hranilice”

Prva tri takmčiara pozicionirana na osnovu broja jedinki ptica na hranilici

u 4. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj jedinki pticaVrste ptica
1.Saša Kostić, Guberevac231

1.               Divlji golub – 50

2.               Gugutka – 10

3.               Čavka – 2

4.               Velika senica – 30

5.               Plava senica – 6

6.               Vrabac pokućar -50

7.               Pljski vrabac – 40

8.               Obična zeba – 15

9.               Severna zeba-5

10.             Češljugar – 5

11.             Strnadica žutovoljka – 18

2.Mirsad Mulaomerović, Trnovo (BiH)

 

222

1. Sojka – 15

2. Svraka – 4

3. Velika senica – 75

4. Plava senica – 6

5. Brgljez – 8

6. Vrabac pokućar – 15

7. Poljski vrabac – 25

8. Obična zeba – 4

9. crnoglava sjenica- 40

 10. jelova sjenica- 30

3.Predrag Blagojević, Veternik156

1. Divlji golub – 10

2. Gugutka – 4

3. Svraka – 2

4. Velika senica – 20

5. Plava senica – 10

6. Vrabac pokućar-60

7. Poljski vrabac–50

 

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja vrsta ptica na hranilici

u 4. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj vrsta pticaVrste ptica
1.Jelena Žikić, Budimpešta15

1.               Divlji golub – 5

2.               Gugutka – 5

3.               Veliki detlić – 1

4.               Sojka – 1

5.               Svraka – 3

6.               Velika senica – 20

7.               Plava senica – 2

8.               Carić – 1

9.               Kos – 7

10.            Drozd borovnjak – 2

11.            Crvendać – 1

12.             Vrabac pokućar – 4

13.             Obična zeba – 7

14.             Severna zeba – 6

15.            Zelentarka – 3

2.Vlada Arsić, Beograd

13

1. Divlji golub – 5

2. Gugutka – 2

3. Kobac – 1

4. Sojka – 1

5. Svraka – 3

6. Siva vrana – 1

7. Velika senica – 10

8. Plava senica – 2

9. Vrabac pokućar –11

10. Obična zeba – 6

11. Zelentarka – 4

12. Čižak – 18

13. Jelove senice – 2

3.Saša Kostić, Guberevac11

1. Divlji golub – 50

2. Gugutka – 10

3. Čavka – 2

4. Velika senica – 30

5. Plava senica – 6

6. Vrabac pokućar -50

7. Pljski vrabac – 40

8. Obična zeba – 15

9. Severna zeba-5

10.  Češljugar – 5

11.  Strnadica žutovoljka – 18

Rang lista 3. sedmice (06-13.01.2020.) takmičenja “Ptice moje hranilice”

Prva tri takmčiara pozicionirana na osnovu broja jedinki ptica na hranilici

u 3. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj jedinki pticaVrste ptica
1.Biljana Marinović, Kovin152

1.    Divlji golub – 62

2.    Gugutka – 2

3.    Kobac – 1

4.    Velika senica – 50

5.    Plava senica – 2

6.    Vrabac pokućar – 8

7.    Poljski vrabac – 20

8.    Obična zeba – 6

9.   Batokljun – 1

2.Marijan Pavlov, Bački Petrovac136

1.    Velika senica – 125

2.    Plava senica – 11

3.Saša Kostić, Guberevac119

1.    Gugutka – 5

2.    Velika senica – 20

3.    Plava senica – 5

4.    Vrabac pokućar – 40

5.    Poljski vrabac – 30

6.    Češljugar – 15

7.   Zimovka – 4

 

 

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja vrsta ptica na hranilici

u 3. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj vrsta pticaVrste ptica
1.Vlada Arsić, Beograd

12

1.    Divlji golub – 5

2.    Gugutka – 2

3.    Veliki detlić – 1

4.    Svraka – 3

5.    Velika senica – 8

6.    Plava senica – 2

7.    Vrabac pokućar – 6

8.    Obična zeba – 1

9.    Zelentarka – 1

10.   Čižak – 1

11.    Kraljić – 1

12.    Jelova senica – 2

2.Jelena Žikić, Budapest12

1. Gugutka – 3

2. Veliki detlić

3. Svraka – 3

4. Siva vrana – 2

5. Velika senica – 10

6. Plava senica – 1

7. Kos – 2

8. Drozd borovnjak – 2

9. Crvendać – 1

10. Vrabac pokućar – 1

11. Obična zeba – 4

12. Zelentarka – 3

3.Biljana Marinović, Kovin9

1. Divlji golub – 62

2. Gugutka – 2

3. Kobac – 1

4. Velika senica – 50

5. Plava senica – 2

6. Vrabac pokućar – 8

7. Poljski vrabac – 20

8. Obična zeba – 6

9. Batokljun – 1

Rang lista 2. sedmice (30.12.2019-05.01.2020.) takmičenja “Price moje hranilice”

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja jedinki ptica na hranilici

u 2. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj jedinki pticaVrste ptica
1.

Biljana Marinović, Kovin

166

  1. Divlji golub – 84
  2. Gugutka – 5
  3. Velika senica – 40
  4. Plava senica – 2
  5. Vrabac pokućar – 12
  6. Poljski vrabac – 20
  7. Obična zeba – 2
  8. Batokljun – 1
2.

Branislav Zagorčić, Novi Sad

145

  1. Gugutka – 21
  2. Kobac – 1
  3. Svraka – 3
  4. Velika senica – 38
  5. Plava senica – 5
  6. Crvendać – 1
  7. Vrabac pokućar – 41
  8. Obična zeba – 5
  9. Zelentarka – 28
  10. Batokljun – 2
3.

Predrag Blagojević, Novi Sad

112

  1. Divlji golub – 6
  2. Gugutka – 4
  3. Svraka – 2
  4. Velika senica – 20
  5. Plava senica – 10
  6. Vrabac pokućar – 50
  7. Poljski vrabac – 20

 

 

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja vrsta ptica na hranilici

u 2. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj vrsta pticaVrste ptica
1.

Branislav Zagorčić, Novi Sad

10

  1. Gugutka – 21
  2. Kobac – 1
  3. Svraka – 3
  4. Velika senica – 38
  5. Plava senica – 5
  6. Crvendać – 1
  7. Vrabac pokućar – 41
  8. Obična zeba – 5
  9. Zelentarka – 28
  10. Batokljun – 2

2.

Lola Dimitrijević, Sokobanja

9

  1. Gugutka – 2
  2. Sojka – 1
  3. Svraka – 1
  4. Velika senica – 12
  5. Plava senica – 1
  6. Vrabac pokućar – 10
  7. Poljski vrabac – 7
  8. Obična zeba – 2
  9. Batokljun – 1
2.

Vlada Arsić, Beograd

9

  1. Divlji golub – 4
  2. Gugutka – 2
  3. Sojka – 1
  4. Svraka – 4
  5. Velika senica – 22
  6. Plava senica – 2
  7. Vrabac pokućar – 11
  8. Obična zeba – 4
  9. Zelentarka – 1
  10. Jelova senica – 1
3

Biljana Marinović, Kovin

8

  1. Divlji golub – 84
  2. Gugutka – 5
  3. Velika senica – 40
  4. Plava senica – 2
  5. Vrabac pokućar – 12
  6. Poljski vrabac – 20
  7. Obična zeba – 2
  8. Batokljun – 1

Rang lista 1. sedmice (23-29.12.2019.) takmičenja “Price moje hranilice”

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja jedinki ptica na hranilici

u 1. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj jedinki pticaVrste ptica
1.

Robert Kiš, Novi Sad

92

1.     Velika senica – 25

2.     Vrabac pokućar – 25

3.     Zelentarka – 15

4.     Plava Senica – 15

5.     Gugutka – 9

6.     Svraka – 2

7.     Sojka – 1

2.

Predrag Blagojević, Novi Sad

73

1.     Vrabac pokućar – 50

2.     Velika senica – 20

3.     Gugutka – 2

4.     Svraka – 1

3.

Mirsad Mulaomerović, Sarajevo

45

1.     Velika senica – 18

2.     Poljski vrabac – 15

3.     Sojka – 10

4.     Svraka – 2

 

 

Prva tri takmičara pozicionirana na osnovu broja vrsta ptica na hranilici

u 1. nedelji takmičenja „Ptice moje hranilice“

PozicijaIme i prezime takmičaraBroj vrsta pticaVrste ptica
1.

Robert Kiš, Novi Sad

7

1.     Velika senica – 25

2.     Vrabac pokućar – 25

3.     Zelentarka – 15

4.     Plava Senica – 15

5.     Gugutka – 9

6.     Svraka – 2

7.     Sojka – 1

2.

Vlada Arsić, Beograd

6

1.     Velika senica – 20

2.     Vrabac pokućar – 6

3.     Obična zeba – 6

4.     Plava senica – 2

5.     Gugutka – 2

6.     Jelova senica – 1

3.

Mirjana Simonović, Beograd

5

1.     Velika senica – 10

2.     Dugorepa senica – 10

3.     Plava Senica – 5

4.     Sojka – 2

5.     Gugutka – 2